Наследственное право

Contents

Наследственное право

Наследственное право

Наследственное право

Спадкува́ння — перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст.1216 ЦК України).

Адвокаты: юридическая помощь и защита

Види спадкування:

 • Спадкування за заповітом
 • Спадкування за законом

Здійснення спадкування

Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

За заповітом спадкоємцями також можуть бути юридичні особи й інші учасники цивільних відносин.

Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

Громадянин може стати спадкоємцем незалежно від віку, статі, стану здоров’я тощо.

Отже, спадкоємцями можуть бути не тільки дієздатні, але й недієздатні громадяни.

В останньому випадку відповідні дії, необхідні для прийняття спадщини, здійснюють їх законні представники — батьки, усиновителі, опікуни.

Існує п’ять черг спадкування за законом:

 1. 1 черга: діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (Стаття 1261 Цивільного кодексу України)
 2. 2 черга: рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька так і з боку матері (ст.1262 ЦК України)
 3. 3 черга: рідні дядько та тітка спадкодавця (ст.1263 ЦК України)
 4. 4 черга: особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менше, як п’ять років до часу відкриття спадщини (ст.1264 ЦК України)
 5. 5 черга: інші родичі до шостого ступеня спорідненості включно, утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї (ст.1265 ЦК України)

Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

До родичів четвертого ступеня споріднення належать діти рідних племінників та племінниць спадкодавця (двоюрідні онуки та онучки) і рідні брати та сестри його діда та баби (двоюрідні дід та баба).

До родичів п’ятого ступеня споріднення — діти його двоюрідних онуків і онучок (двоюрідні правнуки та правнучки), діти його двоюрідних братів та сестер (двоюрідні племінниці та племінники), діти його двоюрідних дідів та бабок (двоюрідні дядьки та тітки).

Родичі шостого ступеня споріднення це — діти його двоюрідних правнуків та правнучок (двоюрідні праправнуки та праправнучки), діти його двоюрідних племінників та племінниць (троюрідні онуки та онучки), діти його двоюрідних дядьків та тіток (троюрідні брати та сестри).

Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менш як п’ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування. Наследственное право

Витрати на отримання спадщини

Для отримання спадщини спадкоємець повинен оплатити такі платежі ( звертаємо вашу увагу на те, що в зв»язку з змінами у діючому законодавстві, суми та їх призначення у списку нижче не є постійними, слідкуйте за змінами, яки вносяться законодаввцем ) :

 • Державне мито. Видача свідоцтва про право на спадщину коштуватиме 2 неоподаткованих мінімуми (34 грн.). Свідоцтво на частку в спільному майні подружжя коштуватиме 0,05 неоподаткованих мінімуми (0,85 грн.). Наследственное право
 • Плата за послуги нотаріуса. Наследственное право
 • Плата за спадковий реєстр. Вартість формування запису у спадковому реєстрі становить від 51 до 68 грн. Наследственное право
 • Витрати на оцінку майна, яке передається у спадщину. В залежності від оціночної компанії, ціна може становити від 500 до 800 грн. Наследственное право
 • Податок на спадщину. Даний податок становить від 0 до 15% в залежності від черги спадкування, резидент чи нерезидент спадкоємець і та інших факторів. Наследственное право

О наследовании по закону и наследовании по завещанию для оспаривания в суде.

Исковое заявление о определении дополнительного срока для подачи заявления о принятии наследства.
Заявление о выдаче свидетельства о праве на наследство.
Завещание.
Завещание с завещательным отказом.
Заявление об отмене завещания ( в нотариальную контору ).
Завещание, которым отменяется предыдущее завещание.
Консультации и разъяснения по правовым вопросам бесплатно и не ограничено во времени