Субсідії та міфи пересічних громадян

Субсідії. Юридична допомога та захист. Представництво в суді. Складання та подання документів до суду. Харків, область. Адвокат, юрист. Консультація фахівця

Субсідії

Субсідії

Субсідії. Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що значна частина депутатів Верховної Ради підпадає під умови отримання субсидій на житлово-комунальні послуги.

Про це він сказав під час години запитань до уряду на засіданні парламенту в п’ятницю.

«Проаналізувавши у відкритому доступі інформацію про доходи самих народних депутатів, я хочу вас запевнити, що значна частина тих, хто сидить у

цьому залі, не тільки має право, а й можливість оформити житлову субсидію. Виходячи з ваших доходів за минулий рік», – сказав він.

Рева закликав депутатів не лякати громадян неправдивою інформацією про систему субсидій та спростував 9 міфів, популярних серед населення.

Міф 1.

Що всю суму отриманих субсидій доведеться повернути в майбутньому а

http://povestka.cp.ua

також те, що начебто оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку.

«Такі чутки поширюються вже 20 років. Однак немає жодного подібного випадку», – зазначив Рева.

«Субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни форми власності житла», – зазначив міністр.

Міф 2.

Що необхідно начебто використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на які призначена житлова субсидія, інакше її перестануть надавати.

«Випалювати газ до рівня призначеної субсидії не лише безглуздо, але й невигідно», – зазначив Рева.

«Якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім’ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в подальші місяці в тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу», – наголосив міністр.

Міф 3.

Про те, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму. Міністр нагадав, що потрібні лише 2 документи для оформлення субсидії. А подати заявку тепер можна і в електронному вигляді.

Міф 4.

Що субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім’ям, до складу яких входять такі особи. «Якщо такі громадяни не мають доходів для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи», – зазначив Рева.

Міф 5.

Субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг. Він зазначив, що цю норму було скасовано ще в 2011 році.

Міф 6.

Що за помилки при заповненні декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії.»Жодних штрафів за помилки в деклараціях не буде. Можливі санкції у випадку, коли громадяни свідомо приховали частину важливої інформації», – сказав глава Мінсоцполітики.

Міф 7.

Що громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту.Субсідії

«Субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив

одноразову купівлю товарів робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень.Субсідії

Купівля валюти не входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію», – сказав Рева.Субсідії

Міф 8.

Що Міністерство фінансів проводить перевірку доходів одержувачів субсидій через банківські установи.Субсідії

«Неправдивою є інформація, що субсидій позбавлять ті сім’ї, які мають депозитні рахунки в сумі більше 50 тисяч гривень або інші доходи», – наголошує міністр.Субсідії

«Депозити і відсотки по них не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії», – додав Рева.Субсідії

Міф 9.

Що субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти які проживають в іншому місці.Субсідії

«Рішення комісії приймається з урахуванням наявності документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих.Субсідії

За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї», — сказав міністр. Субсідії

Навіщо влада масово роздає субсідії? питання на яке немає відповоді

Юридическая помощь, юридическая защита, Составление и подача процессуальных документов в суды.Консультации бесплатно.Звоните сейчас.

Влада масово роздає субсідії

влада масово роздає субсідіїТа й українцям рано радіти, розраховуючи, що їм доведеться викладати зі свого гаманця не більше 15% від суми, “намальованої” в платіжці.
влада масово роздає субсідіїВлада масово роздає субсідії: Субсидія надається тільки на ті обсяги води, газу, електроенергії і тільки на ту площу житла, які укладаються в соціальні нормативи. Все, що вище встановленого мінімуму, треба оплачувати за підвищеними розцінками. До того ж, влада своєчасно подбали, щоб “стиснути” нормативи на газ і воду.
Наприклад, якщо до 1 жовтня минулого року в Києві норми споживання холодної води становили 5,5 кубометрів на людину в місяць, а гарячої – 3,5 кубів, то тепер соціальні нормативи знижені до 2,4 і 1,6 кубометрів відповідно. Справедливості заради варто відзначити, що соціальна норма житла та електроенергії збільшена. Тим не менш, якщо людина живе один у квартирі, скажімо, площею 70 кв. м, йому буде призначено субсидію тільки на 48,87 “квадратів”, за решту житлоплощу доведеться платити повністю.
Тим не менш, в надії отримати знижку від держави, українці будуть масово звертатися за субсидіями. Тим більше, що для цього не треба буде вистоювати в чергах в органах соцзахисту – їм будуть розсилати поштою паперу для заповнення, які потім можна буде кинути в поштову скриньку. З чого б це держава, яка досягла неперевершених висот у майстерності створювати бюрократичні перепони українцям, раптом вирішило їх ощасливити?
Можливо, влада дійсно прониклися турботою про простих людей, усвідомивши, як їм зараз важко живеться.
Але не виключено, що державні чиновники переслідують дещо інші цілі.
влада масово роздає субсідіїНаприклад, зібрати інформацію про майновий та фінансовий стан українців.
Адже якщо раніше довідки про свої доходи в органи соцзахисту приносили малозабезпечені громадяни, то тепер декларації своїх про доходи і витрати “засвітять” і представники середнього класу, яким виявляться не під силу нові комунальні платежі.
У декларації на отримання субсидії треба буде вказувати всі види доходів осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, в тому числі від розміщення депозитів, здачі майна в оренду.
Джерело інформації для податкової!
І якщо раніше людина не афішував, що здає свою квартиру в оренду, то, спокусившись на знижку по “комуналці”, він отримає “лист щастя” від фіскалів з ​​наполегливою пропозицією заплатити податок на доходи від діяльності в якості рантьє. А сума податку напевно виявиться більше, ніж отримана субсидія.
Цікавий пункт – інформація про витрати на придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн. за останні 12 місяців.
Тобто, вносити в декларацію треба покупку дивана і двох крісел або сімейний відпочинок в Єгипті. Теж привід для пильної уваги державних органів – як люди, що вказали офіційну зарплату в 1,5-2 тис. грн. примудрилися забезпечити собі настільки “розкішну” життя.
Тут вже доведеться похвилюватися і роботодавцям, які платять свої співробітникам “мінімалку”, а ті вивозять свої сім’ї на закордонні курорти. Швидше за все, візиту правоохоронців та податківців довго чекати не доведеться.
Заява про призначення житлової субсидії містить пункт “я та особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні, даємо згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, майно, необхідні для призначення житлової субсидії, та оприлюднення відомостей про її призначення”.
Вся зазначена інформація піде на перевірку в податкову, Державтоінспекцію та “інші органи виконавчої влади та місцевого самоврядування”.
QR_юридическая защита и помощьІ люди, що заповнили папери на отримання субсидій, опиняться в базах всіх держорганів.
Не виключено, що через якийсь час звідти прийде запрошення з наполегливим проханням показати правовстановлюючі документи на землю, будинок, автомобіль і так далі.
Враховуючи, що з наступного року доведеться платити податок на нерухомість, дані про площу квартир і будинків припадуть фіскальної службі як не можна до речі.
Одержувачі субсидій будуть зобов’язані повідомляти в управління соцзахисту, які, природно, передадуть цю інформацію в інші держоргани, про зміну свого сімейного, майнового та фінансового становища: зміну складу осіб, зареєстрованих у квартирі, джерел доходу, придбання майна чи оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.
Якщо не зробити цього протягом місяця, то субсидію доведеться повернути в подвійному розмірі. Тут вже слід подумати, кому сказати в першу чергу про підвищення зарплати – дружині або соцпрацівнику.
Загалом, за рахунок бажаючих отримати субсидії держава зможе нарешті наповнити численні реєстри, які створюються, але ніяк не заповнюються даними, а заодно й визначити реальний рівень доходів населення, який наші громадяни вперто приховують від податкової.
Ще один важливий момент – влада офіційно заявили, що тарифи на газ та опалення будуть поетапно підвищуватися до 2017 року (може бути і далі, але про це поки вголос не говорять), потягнувши за собою зростання цін на воду, каналізацію, квартплату.
Наївно розраховувати, що до цього часу населення розбагатіє і зможе справно платити за рахунками. Значить, кількість отримувачів субсидій буде рости, як і витрати держбюджету на компенсацію тарифів.
І тут три варіанти розвитку подій.
Перший – через брак коштів у скарбниці держава не буде перераховувати субсидії підприємствам водоканалам, ЖЕКам і підприємствам ПЕК, а ті – постачальникам енергоресурсів.
Другий – влада таки знайдуть гроші, які отримають житлові організації та підприємства-монополісти. Тобто, підвищуючи тарифи на ЖК-послуги, держава буде все більше і більше виділяти бюджетних коштів водоканалам, енергокомпаніям, “Нафтогазу України”.
І третє, після ретельних перевірок громадян попросять повернути раніше отримані субсидії (причому, згідно із законодавством, у подвійному розмірі).
У такому разі не виключено, що обіцяна масова “роздача” субсидій переслідує дві мети:
— виявити реальні доходи людей щоб обкласти їх податками,
— і продовжити дотувати з держбюджету монополістів, красиво назвавши цей процес “житловими субсидіями для населення”.
https://surmasite.wordpress.com//
За матеріалами: Korr.com.ua