Бесплатная консультация юриста

Бесплатная консультация юриста. Юридическая помощь, юридическая защита. представительство в суде. Составление и подача процессуальных документов : заявлений, исковых заявлений, жалоб, иных документов правового характера.

Бесплатная консультация юриста

Бесплатная консультация юриста

Бесплатная консультация юриста. Список из 20 вопросов актуальных тем юридических консультаций.

визначено порядок користування спірною квартирою

«А» перебуваючи з «В» у шлюбі придбала у спільну часткову власність двокімнатну квартиру. У 2004 р. їх шлюб було розірвано та визначено порядок користування спірною квартирою. 8 липня 2006 р. «А» отримала від «В» заяву, посвідчену приватним нотаріусом, згідно з якою їй повідомлялося, що «В» має намір продати належну йому на праві власності частку в квартирі за 125 000 грн. «А» рекомендованим листом 3 серпня 2006 р. повідомила нотаріуса про бажання придбати належну «В» частку в квартирі. Однак 20 вересня 2006 р. «В» повідомив, що продав свою частку в квартирі «С». Які дії має вчинити «А» для захисту свого порушеного права?

особа страждає на психічний розлад, вона не здатна надати усвідомлену згоду на свій огляд

«До суду надійшла заява від представника психіатричного закладу про госпіталізацію особи до психіатричного закладу в примусовому порядку. Заява була подана за місцем проживання особи, про необхідність госпіталізації якої йшлося. У заяві зазначалось, що особа страждає на психічний розлад, вона не здатна надати усвідомлену згоду на свій огляд, натомість її обстеження можливе лише в стаціонарних умовах. Вказана особа неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність. Зазначалось також, що особа поступила до психіатричного закладу минулого вечора. До заяви було додано висновок комісії лікарів-психіатрів, який містив обґрунтування про необхідність такої госпіталізації. Що у вказаній ситуації суперечить вимогам цивільного процесуального законодавства?»

Яка позиція Європейського суду з прав людини?

«Заявницю, співробітницю відділу актів цивільного стану в лондонському бюро (адміністративному окрузі), після набрання чинності в 2005 р. закону Сполученого Королівства «Акт про цивільні партнерства», яким запроваджена церемонія цивільного одруження гомосексуальних пар, було сповіщено роботодавцем, що відтепер вона повинна буде здійснювати такі церемонії. Будучи переконаною християнкою, заявниця вважала, що будь-яка дія, що припускає визнання гомосексуалізму, несумісна з її переконаннями, і їй було дозволено неофіційно домовлятися з колегами щодо обміну роботи таким чином, щоб вона не проводила церемонії реєстрації цивільних одностатевих партнерств. Після відмови заявниці підписати зміни до трудового договору, які мали зобов’язати її здійснювати церемонії цивільного одруження гомосексуальних пар, заявницю було переведено на іншу посаду. Кінцевим рішенням національного суду було постановлено, що з моменту призначення заявниці реєстратором цивільних партнерств роботодавець не лише мав право, а й був зобов’язаний вимагати від неї проведення реєстрації цивільних партнерств. Яка позиція Європейського суду з прав людини?»

про визнання недійсним втраченого сертифікату казначейського зобов’язання України на пред’явника та відновлення прав на нього

Фізична особа звернулась до суду за своїм місцем проживання (м. Львів) із заявою про визнання недійсним втраченого сертифікату казначейського зобов’язання України на пред’явника та відновлення прав на нього. Емітентом казначейського зобов’язання була держава в особі Міністерства фінансів України (м. Київ). У заяві було зазначено ім’я і місце проживання заявника, обставини, за яких було втрачено цінний папір, повна і точна назва емітента втраченого цінного папера та його реквізити. Після одержання заяви суд в ухвалі зобов’язав заявника зробити публікацію про виклик держателя втраченого цінного папера на пред’явника до суду, а емітенту заборонив здійснювати будь-які операції за цим втраченим цінним папером. У рішенні суду про визнання недійсним втраченого цінного папера на пред’явника заявника було зобов’язано за свій рахунок опублікувати це рішення в місцевій газеті та в одному з офіційних друкованих видань. Що у вказаній ситуації суперечить положенням Цивільного процесуального кодексу?

Чи має право суд постановити рішення всупереч думці дитини

«Особа 3 (2003 р. н.) та Особи 4 (2004 р. н.). До матеріалів справи надано у письмовій формі думку малолітніх дітей по даній справі. Чи має право суд постановити рішення всупереч думці дитини і за яких обставин?

Визначте правовий режим даного приватизованого житла?

11 червня 2012 року Особою 1 було приватизоване житло. Особа 1 на той час перебувала в зареєстрованому шлюбі та проживала разом на момент приватизації з Особою 2. Визначте правовий режим даного приватизованого житла?

звернувся до суду з позовною заявою про розірвання договору довічного утримання

13 вересня громадянин Іваненко звернувся до суду з позовною заявою про розірвання договору довічного утримання, вказавши відповідачем Петренко. Заява була зареєстрована, 17 вересня суддею була постановлена ухвала про відкриття провадження по справі. Попереднє судове засідання було призначене на 30 вересня. Судовий розгляд по справі було призначено на 10 жовтня. Остаточне рішення суду було ухвалено на користь відповідача та проголошено 20 грудня. Коли починається і коли закінчується перебіг строків судового розгляду по цій справі для позивача?

15 червня 2012 року Особою 1 було приватизоване житло. Особа 1 на той час перебувала в зареєстрованому шлюбі та проживала разом на момент приватизації з Особою. Визначте правовий режим даного приватизованого житла?

у зв’язку зі смертю особи відкрилась спадщина

19 грудня у зв’язку зі смертю особи відкрилась спадщина — однокімнатна квартира. Родичів у спадкодавця не було, заяв про прийняття спадщини до нотаріусів не надходило. 10 грудня наступного року до суду за адресою квартири спадкодавця із заявою про визнання спадщини відумерлою звернувся кредитор спадкодавця, якому за життя спадкодавець заборгував значну грошову суму. У заяві було вказано відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність квартири спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом. Суд відмовив у прийнятті заяви. Поясніть чому.

Який правовий режим майна поширюється на цей виграш?

А. одружений 5 років. Він з колегами пішов в казино і виграв значну суму коштів. Який правовий режим майна поширюється на цей виграш?

А. одружений. З коштів, що він отримував як заробітну плату, він уклав договір добровільного особистого страхування. Страхові суми, одержані ним в за цим договором є:

А. одружений. За написану ним книгу він отримав премію. Ці кошти він поклав в банк як депозит. Відсотки, які він отримував за депозитним договором, є:

А. та Д. одружилися. Вона музикант, а він слюсар на СТО. За кошти, отримані на весіллі, вона купила собі нову сучасну скрипку, а він спеціальний інструмент для ремонту автомобілів. Через рік вони вирішили розлучитися. Чи підлягають дані речі поділу між подружжям?

А. та П. вирішили одружитися. Однак в день реєстрації шлюбу П. відмовився одружуватися. Чи зобов’язаний П. і чому відшкодувати А. понесені затрати на приготування до весілля?

А. та П. вирішили одружитися. Однак в день реєстрації шлюбу П. відмовився одружуватися, бо дізнався, що у нареченої є дитина, про яку вона йому не повідомила. Чи зобов’язаний П. і чому відшкодувати нареченій понесені затрати на приготування до весілля?

А. та П. зареєстрували шлюб. Вони придбали автомобіль. Однак, за рішенням суду цей шлюб було визнано фіктивним. Даний автомобіль належить їм на праві…

 А. у зв’язку з майбутнім весіллям подарував нареченій коштовну каблучку, що є сімейною реліквією. Однак, наречена відмовилася від укладення шлюбу. Чи зобов’язана вона і яким чином повернути цю каблучку?

суд з трудових спорів

Авіакомпанія-роботодавець обмежила відкрите носіння релігійного символу — хрестика — її співробітником, посилаючись на єдину політику компанії, і поставила питання про продовження трудових відносин із співробітником у залежність від виконання такого обмеження. Національний суд (суд з трудових спорів) Держави-відповідача відмовив заявнику у припиненні непрямої дискримінації щодо сповідування своєї релігії і виплаті компенсації за спричинену шкоду. Якими Європейський суд з прав людини визнав такі дії держави-відповідача?

пред’явив до позичальника позов про стягнення заборгованості за кредитним договором

Банк 1 вересня 2016 р. пред’явив до позичальника позов про стягнення заборгованості за кредитним договором. Судом було встановлено, що кредитний договір був укладений 4 лютого 2008 р. та передбачав графік платежів до 5 лютого 2016 року. Відповідач не здійснив черговий платіж 10 червня 2010 р. і після цього не проводив будь-яких платежів за договором. 14 червня 2011 р. банк надіслав відповідачу вимогу, що була ним отримана 20 червня 2011 р., про повне дострокове повернення заборгованості за договором. Відповідач подав клопотання про застосування наслідків спливу позовної давності та відмову у задоволенні позову, вказавши, що позивач своєю вимогою від 14 червня 2011 р. змінив строк виконання договору, тому позовна давність закінчилася у 2014 р. Позивач заперечував, вказуючи на те, що діяв у межах загального строку виконання зобов’язань. Коли почала обраховуватися позовна давність у цій ситуації?

Латынь — принципы римского права

А communi observantia non est recedendum — нельзя пренебрегать тем, что принято всеми.

A fortioru — Исходя из более весомого, тем более. A linea. — С новой строки. A mensa et toro — (букв. от стола и ложа), т.е. прекращение  супружеских отношений, совр. развод.

A pedibus usque ad caput. — С ног до головы. A pedibus usque ad caput. — С ног до головы. A posteriori. —  Исходя из опыта, на основании опыта.

 A posteriori. — Исходя из опыта, на основании опыта. A prima facie. — На первый взгляд. A priori. — Заранее. A  solis ortu usque ad occasum. — От восхода солнца до заката.

A solis ortu usque ad occasum. — От восхода солнца до заката. Ab actu ad potentiam —  От действительного к возможному. Ab aeterno — Извечно.

Ab altero exspectes, alteri quod feceris — Жди от другого того, что ты сам сделал другому. (Публилий  Сир).

Ab antiquo — Издревле. Ab haedis segregare oves — Отделять овец от козлиц. В Евангелии от Матфея — отделение праведных от неправедных в Божьем суде.

 Ab hinc — Отсюда. Отныне. Ab hoc et ab hac — О том, о сем. Ab hora (tertia) te expectabo. — Буду ждать тебя с (трёх) часов. Ab initio mundu —  От начала мира.

Ab Jove principium — Начинать с Юпитера, т.е. с самого важного, главного. Ab ovo usque ad mala. — От начала до конца. Ab ovo — с самого  начала.

Abecendarium — Алфавит, словарь. Abominatio desolations — Мерзость запустения (Евангелие от Матфея). Absens heres non erit — отсутствующий  не станет наследником.

Absente reo — В отсутствие ответчика (подсудимого) . Absit omen — Да не послужит это дурной приметой!.

Absit omen — Да не послужит это дурной приметой!  Бесплатная консультация юриста

Absolvitur — Оправдательный приговор. Бесплатная консультация юриста.

Abusus non tollit usum — Злоупотребление не отменяет употребления. Бесплатная консультация юриста

Accipere quid ut justitiam facias, non est tam accipere quam extorquere — принятие вознаграждения за отправление правосудия есть не столько принятие, сколько вымогательство.

Бесплатная консультация юриста

Accusare nemo se debet, nisi coram Deo — никто не обязан обвинять самого себя, разве что перед Богом. Бесплатная консультация юриста

Actio civilis — гражданский иск. Actio in personam — личный иск. Actiones juris — юридические акты. Actis testantibus — согласно документам. Бесплатная консультация юриста

Actore non probante reus absolvutur — при недоказанности истцом иска ответчик освобождается. Бесплатная консультация юриста